Menu

Marriott

Primary School

Achieving Together

Who's Who

Senior Leadership Team

Name

Title

Key Responsibility

Sheila Crichton

Headteacher

Strategic Lead

Ruth Neill

Deputy Head

Safeguarding Lead

Teaching & Learning

Year 1 Pupil Premium

Hazel Tucker

Assistant Head

Data

Teaching & Learning

Yr5/6 focus

Jo Marshall

Business Manager

Finance

 

Middle Leadership Team

Name

Title

Key Responsibility

Helen Stevens

EYFS Phase Lead

EYFS Lead/Data

Helen Johnson

KS1 Phase Lead

Year 2 Lead/KS1 Maths, History & Geography

Daniel Goldberg

Year 3/4 Lead

 

Mentor for RQTs, More Able, Maths Mastery

Jo Carnall

Year 5/6 Lead

KS2 Maths, History & Geography

Janet Gelsthorpe

Year 6 Lead

PHSE/Mental Health/Assemblies

Claire Mannion

SENCO

SEND

Chris Barwell

Coordinator for ICT, Culture & Values

ICT, Culture & Values

Victoria Jenkinson

English Lead

Reading & Writing

 

Office Staff/Premises Officer/Attendance & Welfare Officer

Name

Title

Vanessa Power

Office Manager

Sadie Morris-Tanna

School Administration Officer

Laura Riley

Finance Officer

Andy Blockley

Premises Officer

Roger Bryan

Premises Officer Assistant

Julie Sutton

Attendance & Welfare Officer

 

 Teaching Staff

Year Group

Teacher                                                      

Nursery (F1)

Kerry Carter

Foundation(F2)

Helen Stevens

Foundation (F2)

Asma Adam/Hester Turner                                             

 

Year 1

Zaib Mohamad

Year 1

Victoria Jenkinson

Year 2

Maria Pyatt

Year 2

Helen Johnson                                  

Year 3

Daniel Goldberg

Year 3

Elizabeth Kerwin

Year 4

Julia Saville/Anna Ife

Year 4

Chris Barwell

Year 5

Jo Carnall

Year 5

Amelia Fox

Year 6

Emma Hassard

Year 6

Janet Gelsthorpe

PE Teacher

Steph Magee

French Teacher

Anna Honsel

Reading Recovery Teacher

Elaine Jenkinson

 

Support Staff/HLTA/Curriculum Leads

Year Group

Support Staff

Foundation 1

Natalie Broughton / Chloe Hurst

Foundation 2

Sarah Beal/Zainab Jussab-Suleman

Year 1

Amy Tully/Jen Wright

Year 1

Keresa White/ Sue Woolman

Year 2

Tracey Billingham/Fiona Chapman

Year 2

Denise Stynes

Year 3

Heather McCaig

Year 3

Jade Mead

Year 4

Shannon Penn/Kirsty Atkins

Year 4

Kate McCullock/Beth Crewe

Year 5

Archana Gill/Emma Rudkin-Kelly  

Year 5

Amy Lidbetter-Smith

Year 6

Amanda Bell/Pam Norton

Year 6

Anthony Roberts/Emanuella Aggrey

Nurture

Ann Powell, Lynne Hall, Hagan Hawse

Curriculum Lead Forest Schools/Website/First Aid. KS2 PPA cover

Wendy Rossell 

 

HLTA Lead for Art & Design

Helen Rowlinson

 

Kitchen Staff/Lunchtime Staff

Donna James                School Cook

Debra Naudusevics     Kitchen Assis.

 

 

Georgina Antwiwaa    Lunchtime Sup.

Roger Bryan                  Lunchtime Sup.

Bethany Crewe            Lunchtime Sup.

Aneta Glinka                 Lunchtime Sup.

Rajinder Kaur               Lunchtime Sup.

Agnieszka Kudlacz       Lunchtime Sup.

Roidah Grusina            Lunchtime Sup.

Gemma Sayer               Lunchtime Sup.

Claire Todd                   Lunchtime Sup.

Samantha Williamson Lunchtime Sup.

Agnieszka Zalewska   Lunchtime Sup.

Rosie James                  Lunchtime Sup.

Huda Hameed             Lunchtime Sup.  


School Cleaning Staff

Hagan Hawse

Dawn Hubbard

Debra Naudusevics

Pam Norton

John Shaw

 

 

Top